Nadat we eerder al berichtten dat niemand minder dan Sir Richard Branson van plan was om zijn eigen cruisemaatschappij Virgin Cruises op te richten, kregen we onlans ook het bericht dat Branson alvast het nodige geld, ongeveer 1,7 miljard Dollar, heeft weten bijeen te zamelen om aan zijn grote cruiseavontuur te beginnen. De Britse miljardair was al langer van plan om een cruise-element aan zijn huidige bedrijven zoals Virgin Atlantic en Virgin Trains toe te voegen, maar hij zocht nog naar gepaste investeerders om zijn cruisedroom helemaal waar te maken. Deze blijkt hij nu te hebben gevonden in de vorm van enkel investeringsmaatschappijen uit de Golfregio en meer bepaald uit de Verenigde Arabische Emiraten. Verwacht wordt dat Virgin Cruises van Branson in 2019 met haar eerste cruisereizen zal starten.
Dit is wat Branson een tijdje geleden zelf in een persmededeling zei:
Het klopt dat we van plan zijn om Virgin Cruises op te richten en we hebben nu ook al de nodige fondsen verzameld. We bouwen momenteel twee grote cruiseschepen van nul af aan en we denken dat het merk Virgin perfect met de term cruises zal samensmelten. Het zeker en vast een uitdaging die ikzelf en mijn kinderen willen aangaan.
Nauwe samenwerking tussen Virgin Cruises en Virgin Holidays
De twee gloednieuwe cruiseschepen zullen naar verwachting cruises in de Caraïben verzorgen en vanuit Florida vertrekken. Virgin Cruises zal ook een nauw samenwerkingsverband met Virgin Holidays aangaan zodat het bedrijf het volle voordeel kan halen uit Virgin Cruises en alle andere bedrijven die zich binnen de vakantiegroep van Virgin bevinden. Branson wil zich met zijn Virgin Cruises vooral op cruisereizen richten voor mensen die nog nooit een cruise hebben gemaakt.